Volám sa Jozef a s manželkou Máriou sme sa zobrali pred 4 rokmi. Bývame v Martine. Od začiatku manželstva sme sa snažili o dieťatko, ale nedarilo sa nám. Prvýkrát sme síce počali po troch mesiacoch, ale manželka prekonala spontánny potrat. O to bola väčšia radosť, keď sme neskôr s odstupom času zistili, že čakáme naše druhé dieťa.

Keď v prvých týždňoch manželka začala znovu krvácať, tak sme išli hneď na pohotovosť, kde nám povedali, že naše dieťa už nežije a poslali manželku na kyretáž. Pre istotu sme išli ešte na pohotovosť do druhého mesta, kde nám však tiež potvrdili to isté a odporučili ten istý postup.

Vtedy sme dostali kontakt na pána Dr. Wallenfellsa, ktorý ordinuje v ambulancii Gianna v Žiline. Pán doktor sa nás hneď ochotne ujal, napriek tomu že manželka nebola jeho pacientkou. Po telefonickom rozhovore nám neodporúčal hneď ísť na kyretáž, ale chcel vyšetriť manželku osobne, aby vedel odporučiť ďalší postup. Pri prehliadke zistil, že kyretáž nie je potrebná, pretože bábätko stále žije. Hneď nám predpísal hormonálnu podporu pre udržanie plodu v maternici počas celého tehotenstva. Pristupoval k manželke veľmi ochotne a záležalo mu, aby som aj ja ako manžel bol dobre informovaný o danej situácii.

 

Ďakujeme.

 

Jozef a Mária, Martin