CREIGHTONSKÝ MODEL

Systém starostlivosti o plodnosť

Creightonský model (CrMS) je vedecky vyvinutý systém značenia ženského cyklu do tabuľky. Pomáha určiť plodné a neplodné dni pomocou štandardizovaného vyhodnocovania cervikálneho hlienu, ktorý odráža hormonálne zmeny počas cyklu a je primárnym znakom plodnosti zaznamenávaným v CrMS.

Záznamová tabuľka je základom pre efektívne vyhýbanie sa počatiu. Vedecké štúdie preukázali spoľahlivosť CrMS metódy na 99,5 %, čo je porovnateľné s akoukoľvek antikoncepciou. Metóda je vhodná pre pravidelné i nepravidelné, krátke i dlhé cykly, taktiež počas obdobia dojčenia, prechodu, alebo po ukončení užívania hormonálnej antikoncepcie.

CrMS vás tiež môže upozorniť na prípadné problémy ešte predtým, než by ste sa začali o tehotenstvo snažiť. Následne sa dá vaša plodnosť vylepšiť v spolupráci s gynekológom špecializovaným v medicínskej vede nazývanej NaProTechnology (NPT). NPT spadá pod restoratívnu reprodukčnú medicínu (RRM). Ide o špecializáciu v oblasti gynekológie, ktorá lieči rôzne gynekologické problémy, vrátane neplodnosti.

Rozumieť svojej plodnosti znamená byť najlepším odborníkom na svoje zdravie.

AKO SA CrMS NAUČÍTE?

Budúci používatelia sa s metódou CrMS najskôr oboznámia všeobecne na úvodnej prezentácii, ktorá trvá približne 1,5 hodiny. Po úvodnej prezentácii sa páry (prípadne sama žena) rozhodujú, či začnú CrMS používať. Ak sa chcú naučiť používať CrMS, nasleduje séria individuálnych osobných alebo online stretnutí s lektorkou. Tieto stretnutia trvajú 1 – 1,5 hodiny a sú plánované so zväčšujúcim sa časovým odstupom. Plán je absolvovať 6-8 stretnutí v rámci prvého roka. Cena celého kurzu sa pohybuje medzi 180-250 EUR v závislosti na regióne pôsobenia lektorky, ako aj účelu použitia metódy.

Pre určité a finančne znevýhodnené skupiny žien/párov o.z. PloDar poskytuje čiastočné hradenie nákladov spojených s naučením sa tejto metódy. Ak sa vás to týka, informujte sa o možnostiach u vašej lektorky.

ČO ZÍSKATE?

?

EFEKTÍVNE VYHÝBANIE SA

Spoznáte svoj prirodzený menštruačný cyklus plodných a neplodných dní

?

POSILNENIE VZŤAHU

Naučíte sa rozumieť svojej plodnosti a rešpektovať ju, čím môžete posilniť kvalitu svojho manželského vzťahu

?

GYNEKOLOGICKÉ ZDRAVIE

Správnym pozorovaním môžete včasne odhaliť skryté zdravotné problémy a riešiť ich – lepšia je prevencia ako liečenie choroby

?

EFEKTÍVNE OTEHOTNENIE

Niektoré páry otehotnejú prirodzene vďaka tomu, že spoznajú svoju plodnosť a vedia lepšie načasovať intímny styk

Creightonský model systém starostlivosti o plodnosť. Prirodzená metóda pre každú ženu.