Čo je CREIGHTON MODEL systém starostlivosti o plodnosť FertilityCareTM?

Je vedecky vyvinutý systém značenia ženského cyklu do tabuľky. Pomáha určiť plodné a neplodné dni pomocou štandardizovaného značenia hlienu z krčka maternice. Vďaka tejto metóde sa manželia naučia rozpoznávať vhodný čas na počatie alebo ak si želajú, tak predchádzať tehotenstvu. Na Slovensku sa vyučuje od roku 2005. Záznamová tabuľka je základom pre diagnostiku a následnú liečbu medicínskou vedou nazývanou NaProTechnology, širšom slova zmysle RRM. Ide o novú špecializáciu v oblasti gynekológie, ktorá lieči rôzne gynekologické problémy, vrátane neplodnosti.

Ako žena máte silu vo Vašich rukách starať sa o Vaše zdravie ako aj zdravie rodiny.

V čom spočíva podstata metódy?

Pozorovaním znakov plodnosti tela, ktoré odrážajú vaše hormonálne zmeny počas cyklu, sa naučíte rozpoznávať plodné a neplodné dni. Hlien krčka maternice a menštruačné krvácanie sú hlavnými biomarkermi, ktorých kvalita sa štandardizovaným spôsobom značí do tabuľky. Metóda je vhodná pre pravidelné i nepravidelné, krátke i dlhé cykly. Taktiež počas obdobia dojčenia, prechodu, alebo po ukončení užívania hormonálnej antikoncepcie. Vďaka pravidelnému sledovaniu zistíte, ako váš životný štýl vplýva na cyklus a plodnosť. Záznamová tabuľka CrMS dokáže aktívne odhaliť gynekologické ťažkosti, ktoré ste si ani nemuseli uvedomovať. Vedecké štúdie preukázali spoľahlivosť CrMS metódy pri predchádzaní počatia 99,5 %, čo je porovnateľné s akoukoľvek antikoncepciou. Ak sa zdravý pár snaží počať dieťa, pri správnom používaní metódy by mal otehotnieť do 7 cyklov. V prípade, že sa vám nedarí pri používaní CrMS otehotnieť viac ako 7 cyklov, CrMS vás tak môže takto skoro upozorniť na prípadné problémy, ktoré je možné riešiť a odporúčame vám návštevu gynekológa špecializovaného v NaProTechnology.

 

Rozumieť svojej plodnosti znamená byť najlepším odborníkom na svoje zdravie. Lebo na prirodzenej plodnosti záleží… 

Ako sa CrMS metódu naučíte?

Výuka prebieha individuálne – každý pár alebo sama žena sa osobne stretáva so svojím lektorom, ktorý prešiel 18 mesačným akreditovaným vzdelávacím procesom v Paríži, Galway alebo v Zahrebe v anglickom jazyku v celkovej hodnote takmer 5 000 EUR. Toto je jeden z dôvodov, prečo je kurz CrMS spolatňovaný.

Charakter vašej plodnosti spoznáte už počas prvých troch mesiacov výuky, po šiestich osobných stretnutiach. Stretnutia je možné realizovať online, pričom sa odporúča aspoň prvé 2 stretnutia absolvovať osobne. Výučba metódy je spoplatnená.

Budúci používatelia sa s metódou Creightonského modelu starostlivosti o plodnosť (CrMS) najskôr oboznámia všeobecne na úvodnej prezentácii, ktorá trvá približne 1,5 hodiny.

Po úvodnej prezentácii (nespoplatňuje sa) sa páry rozhodujú, či začnú CrMS používať. Ak sa chcú naučiť používať CrMS, nasleduje séria individuálnych stretnutí so školiteľom:

– 1. stretnutie – približne 2 týždne po úvodnej prezentácii

– 2. stretnutie – o ďalšie dva týždne

– 3. stretnutie – o ďalšie dva týždne

– 4. stretnutie – o ďalšie dva týždne

– 5. stretnutie – o mesiac

– 6. stretnutie – o tri mesiace

Tieto stretnutia predstavujú základný balík stretnutí, každé stretnutie trvá približne 1 – 1,5 hodiny.

Cena kurzu sa pohybuje od 180-260 EUR v závislosti na regióne pôsobenia lektorky ako aj účelu použitia metódy. Pre určité a finančne znevýhodnené skupiny žien/párov o.z. PloDar poskytuje čiastočné hradenie nákladov spojených s naučením sa tejto metódy. Ak sa vás to týka, informujte sa o možnostiach u vašej lektorky.

 

Z čoho pozostáva FERTILITY STAROSTLIVOSŤ o reprodukčné zdravie?

?

Ženské reprodukčné zdravie

Viete, že máte nádchu alebo chrípku, pretože rozpoznávate symptómy: bolesť hlavy, kýchanie, zvýšená teplota. Avšak pokiaľ ide o vaše gynekologické zdravie, viete či ste zdravá alebo nie?
?

Proaktívne učenie sa

Pre každého kto sa chce naučiť o CrMS systéme starostlivosti o plodnosť, odporúčame prihlásiť sa na kurz CrMS. Môžete nás však kontaktovať aj s otázkami týkajúcimi sa vašej špecifickej situácie, skúsime navrhnúť riešenie.
?

Plánovanie rodiny

Páry, ktoré používajú systém CrMS starostlivosti o plodnosť vedia spoľahlivo rozpoznať svoje plodné a neplodné dni a tým pádom sa dokážu veľmi efektívne rozhodovať či využijú plodný deň a teda snažia sa otehotnieť, alebo neplodný deň, čo znamená, že predchádzajú tehotenstvu.
?

Liečba neplodnosti

Veľa párov trpí neplodnosťou. Niektoré sa snažia o vytúžené bábätko niekoľko rokov a niektoré z nich už majú za sebou neúspešné absolvované IVF cykly, predtým ako skúsia liečbu prostredníctvom NaProTechnology.

Čo získate?

1. Spoznáte svoj prirodzený menštruačný cyklus a plodnosť

2. Naučíte sa rozumieť svojej plodnosti a rešpektovať ju, čím môžete posilniť kvalitu svojho manželského vzťahu

3. Správnym pozorovaním môžete včasne odhaliť skryté zdravotné problémy a riešiť ich – lepšia je prevencia ako liečenie choroby

4. Niektoré páry otehotnejú prirodzene vďaka tomu, že spoznajú svoju plodnosť a vedia lepšie načasovať intímny styk

Prečo chceme žiť svoju intimitu s poznaním prirodzených znakov plodnosti?

Tak ako sa strieda deň s nocou a ročné obdobia, tak sa mení aj ženský cyklus. Striedajú sa v ňom plodné dni s neplodnými, a tieto sú sprevádzané biologickými znakmi plodnosti. Metódy prirodzeného sledovania plodnosti pomáhajú páru spoľahlivo rozpoznať plodné a neplodné dni v cykle ženy. Čo tak začať od niečoho tak prirodzeného, čo nám bolo dané ako dar, už pri našom narodení?

Základným predpokladom sledovania plodnosti a používania prirodzených metód je komunikácia v páre. Prirodzené metódy pomáhajú páru spoločne sa rozhodovať pri plánovaní rodiny. Sledovanie plodnosti na základe prirodzeného pozorovania umožňuje a pomáha párom zodpovedne sa rozhodovať pri plánovaní rodiny, pričom to v nijakom prípade nenarúša zdravie. Intímne spojenie však pri ich používaní nadobúda ďalšie rozmery.

%

Spokojnosť slovenských klientov s CrMS - systémom starostlivosti o plodnosť v roku 2014

Creightonský model systém starostlivosti o plodnosť. Prirodzená metóda pre každú ženu.