Naša vízia pre 21. storočie v gynekológii a plánovaní rodičovstva

STAROSTLIVOSŤ O PLODNOSŤ alebo ČO KAŽDÝ PÁR POTREBUJE VEDIEŤ

Prirodzené plánovanie rodičovstva

NFP – Natural family Planning, alebo prirodzené plánovanie rodičovstva zodpovedá potrebám a štandardom pre spoľahlivosť 21 storočia. Prirodzený, informujúci a vedecky založený. Objavte najlepšie strážené tajomstvá pre šťastné manželstvo ktoré pretrvá.Rozvodovosť sa u párov používajúcich prirodzenú metódu pohybuje od 0,2% do max. 5%. Štúdie dokázali, že na to nemá vplyv viera, príjem, či vzdelanostná úroveň v páre. Nie je toto skvelá poistka manželstva?

NaProTECHNOLOGY

NaProTECHNOLOGYTM (taktiež známa ako NaPro alebo NPT) je špecializáciou v oblasti gynekológie zameranou na liečbu neplodnosti ako aj gynekologických ťažkostí žien. Liečba zohľadňuje spoločnú plodnosť páru, pričom berie do úvahy morálne a etické hodnoty. 1 zo 6 párov má ťažkosti počať dieťa.  NaProTechnology vznikla v začiatkoch 90-tych rokov ako výsledok niekoľko desiatok rokov detailných štúdií ženských cyklov značených podľa CrMS FertilityCareTM.

CrMS - Creighton model kurz

CrMS – Creighton model je nevyhnutným predpokladom novej špecializácie v oblasti gynekológie –  NaProTECHNOLOGY. Ak ma pár ťažkosti počať dieťa, PMS atď. CrMS tabuľka je praktickým odrazovým mostíkom liečby pre lekára špecializovaného v NaProTechnology. Naučíte sa pozorovať vaše plodné a neplodné dni, znaky vlastného tela, ktoré odrážajú vaše hormonálne zmeny v tele.

Čo je to prirodzené plánovanie rodičovstva?

PPR – Prirodzené plánovanie rodičovstva pomáha páru spoločne sa rozhodovať pri plánovaní rodiny. Robí tak prostredníctvom sledovania prirodzených znakov tela ženy, z ktorých najdôležitejšie sú hlien krčka maternice a bazálna teplota.

Aké sú prirodzené metódy plánovania rodičovstva?

EKOLOGICKÉ

bez umelých prísad a vedľajších účinkov, bez syntetických hormónov, bez poškodzovania životného prostredia

PREVENTÍVNE

naučíte sa poznať a rozumieť vašej prirodzenej plodnosti a reprodukčnému zdraviu

ZJEDNOCUJÚCE

vyžadujú spoločnú zodpovednosť muža a ženy

PROSPIEVAJÚCE VZŤAHU

ich efektívne používanie podporuje komunikáciu, toleranciu, dôveru a vzťahu dáva hlbší rozmer. Pár sa pri
ich používaní pri plánovaní rodiny učí prejavovať si náklonnosť aj inými láskyplnými spôsobmi

Úvodná prezentácia Creightonského Modelu - CrMS

“Na úvodnej prednáške CrMS som sa o svojej plodnosti a reprodukčnom zdraví dozvedela viac, ako počas štúdií na medicíne.” Lucia, lekárka, Bratislava

Píšu o nás

Článok o tom v časopise Mama a ja. Ako neplodnosť zvládnuť tak, aby vám nepokazila manželstvo.

Článok si môžte prečítať tu.

Lekárka NaProTechnology: Pri prirodzených metódach manželia viac komunikujú o svojom sexuálnom živote

Článok si môžte prečítať tu.

MUDr. Magdaléna Gerová

Manželia Mosorjakovci: Snívali sme o veľkej rodine

Prečítajte si svedectvo manželov Lucie a Martina o tom, ako im Creighton model systém a NaProTECHNOLOGY pomohli prirodzene počať vytúžené bábätko a aká bola ich cesta bezdetnosti.

Rozhovor s MUDr. I.Wallenfelsom v časopise spoločnosti Alpha Medical v sekcii gynekológia a pôrodníctvo.

Článok si môžte prečítať tu, alebo na https://issuu.com/alphamedicalinvitro/docs/invitro-3-2014-web

NaProTechnológia – správna voľba liečby neplodnosti, rozhovor s lektorkou CrMS – Ľudmilou Dydňanskou, si môžete prečítať tu.

Slovenská lektorka Creighton Model systému: Existuje skutočná pomoc neplodným párom.

Článok si môžte prečítať tu.

Mária Kuťková, FCP

Oplatí sa pozrieť

Videjka ktoré vás povzbudia, inšpirujú, rozplačú, obohatia...

Kniha, ktorú odporúčame prečítať

Sprievodca neplodnosťou nielen pre katolíkov.

Až doteraz sme nevedeli párom odporučiť slovenskú publikáciu, ktorá by ich pochopila, povzbudila a neodsúdila. Kniha, ktorá sa vám práve dostala do rúk, je plná užitočných praktických rád a duchovných podnetov. Túto knihu som čítala v jej anglickom znení a musím uznať, že jej preklad je veľmi dobre doplnený o slovenské kontakty, na ktoré sa môžu páry obrátiť s konkrétnymi ťažkosťami. V knihe veľmi vzácne znie myšlienka, na ktorú sa v dnešnej rýchlej dobe často zabúda, a to, že na počatie dieťatka sú potrební traja – manžel, manželka a Boh. Manželia často vnímajú neplodnosť ako zlyhanie. V tomto však manželia nezlyhávajú, v skutočnosti však len naberajú skúsenosti. Takže smelo vpred, veď neviete, čo všetko krásne vás môže na tejto kľukatej ceste stretnúť.

  • 12 stranovú ukážku knihy si môžte stiahnuť TU.
  • Knihu si môžte objednať aj online vo vydavateľstve Kumran.

Najnovšie články o CrMS a NaPro

Ako sme zachránili naše dieťatko…

Ako sme zachránili naše dieťatko…

Volám sa Jozef a s manželkou Máriou sme sa zobrali pred 4 rokmi. Bývame v Martine. Od začiatku manželstva sme sa snažili o dieťatko, ale nedarilo sa nám. Prvýkrát sme síce počali po troch mesiacoch, ale manželka prekonala spontánny potrat. O to bola väčšia radosť, keď...

Spontánny potrat – smutná strata dieťatka

Spontánny potrat – smutná strata dieťatka

„Aspoň to bolo skoro.... Niečo s dieťatkom nebolo v poriadku... Aspoň teraz viete, že môžete otehotnieť...“ Toto sú niektoré veci, ktoré sa hovoria ženám po potrate. Ľudia nemajú zlé úmysly, keď hovoria tieto veci, ale tieto vyhlásenia nie sú to, čo ženy chcú počuť....

26 krát, prečo povedať ÁNO pre CrMS

26 krát, prečo povedať ÁNO pre CrMS

  1. CrMS prináša možnosť po prvý raz v histórii prepojiť plánovanie rodičovstva s vyhodnocovaním a udržiavaním zdravia ženy prostredníctvom novej lekárskej vedy NaProTECHNOLOGY   2. CrMS dokáže pomôcť dvojiciam rozvíjať svoju sexualitu a rozširovať základy...

FertilityCare - Spoločný jazyk vašej plodnosti

NaProTeECHNOLOGY je vedecká metóda, MODERNÁ ŠPECIALIZÁCIA V GYNEKOLÓGII…

NaProTechnology vznikla v USA na Creightonskej Univerzite. Je založená na Teológii tela (Humanae Vitae) Pavla VI.  Spublikovaná a vedecky zdôvodnená je v 1200 stranovej medicínskej publikácii: Medical and Surgical  Practice of NaProTECHNOLOGY.

Rozhovor s NaPro lekárom MUDr. Ivanom Wallenfelsom v rádiu Lumen - odvysielané dňa 25.4.2014

Som si istý, že keby každá žena venovala výberu a kontrole vhodnej antikoncepcie aspoň toľko času, energie a pozornosti, ako výberu svadobných šiat, bolo by na svete oveľa menej smutných príbehov.

PS: Ja by som nikdy nesúhlasil s tým, aby moja partnerka z dôvodu prevencie neplánovaného tehotenstva užívala hormonálne prípravky.

Autor: Igor Bukovský (Návod na prežitie pre ženu, 2013)

Mladá rodinka s 2 deťmi odporúča CrMS - prirodzenú metódu starostlivosti o plodnosť

“Ku Creightonskému modelu sme sa dostali ešte ako snúbenci pol roka pred svadbou. Absolvovali sme sedenia s lektorkou, ktoré nám vniesli do celej problematiky viac svetla. Z manželovej strany išlo najmä o pochopenie fungovania prirodzených metód ako takých, ja som najviac ocenila jednoznačné zaradenie typov hlienu do kategórii. Mala som naštudované aj iné prirodzené metódy, ale až táto mi pomohla nadobudnúť istotu v mojich pozorovaniach a záznamoch.” “Sme manželia takmer 6 rokov a zatiaľ máme dve deti, obe plánované s využitím Creightonského modelu.” Tereza z Bratislavy

Slobodná žena po ukončení užívania antikoncepcie

Dlhé mesiace som mala problémy s častým krvácaním, tak som sa obrátila na gynekológa, ktorý ma začal liečiť pomocou hormonálnej antikoncepcie. Vôbec som nebola spokojná s takýmto postupom, pretože som ho nepokladala za liečbu. Často som mala výčitky svedomia, lebo antikoncepciu som nikdy nechcela užívať, ale snažila som sa veriť odborníkovi. Našťastie som sa asi po pol roku dozvedela o NaPro liečbe a začala som sa sledovať podľa CrMS. Po pár mesiacoch sa moja situácia stabilizovala, nepotrebovala som žiadnu liečbu, ale vďaka CrMS som nabrala odvahu prestať užívať antikoncepciu. Dnes nemám už žiadne problémy s nezvyčajným krvácaním. Monika, Nové Mesto nad Váhom

Kontaktujte nás, lebo na PRIRODZENEJ PLODNOSTI ZÁLEŽÍ…

Pokiaľ by ste sa chceli informovať o plánovaní rodičovstva, ženskom reprodukčnom zdraví, neplodnosti, CrMS Fertility Starostlivosti a NaProTechnology, kontaktujte Lektora CrMS alebo NaPro Lekára.

Kompletný zoznam NaPro Lekárov ako aj Lektorov CrMS nájdete v sekcii Kontakty

Pozrite si nás na INSTAGRAME

[instagram-feed]

Počali sme bábätko

Čítaj viac…